+420 730 190 522 LinkedIn Youtube
Testovací polygon Lužánky

Testovací polygon Lužánky

Technické sítě Brno a.s. ve spolupráci s městem Brnem a širokou veřejností testují možnosti a vybírají způsob obnovy veřejného osvětlení největšího městského parku Lužánky. Jsme rádi, že jsme pro TSB mohli dodat a zprovoznit naše LED svítidla hned na dvou úsecích testovacího polygonu. 

V první variantě jsme dodali 4 svítidla s inteligentním řízením, a to bez nutnosti platit licenční poplatky nebo kupovat drahý software. Svítidla jsou primárně ztlumena, aby nespotřebovávala zbytečnou elektrickou energii, když se v místě zrovna nikdo nepohybuje. Jakmile čidla na svítidle zaregistrují pohyb, osvětlenost celé naprogramované skupiny (např. od vstupu do parku po rozcestí) vystoupá na hladinu osvětlení podle normy, a zvýší tím komfort a bezpečí pohybu chodců nebo cyklistů na celém chodníku. Když posléze čidla pohyb neregistrují, osvětlení opět klesne na minimum.

V druhé variantě jsou svítidla osazená čipy s výrazně oranžovým světlem (tzv. PC AMBER). Obsahují jen minimální množství modré složky, a díky tomu jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí a nočnímu životu fauny v parku. Navíc svítidla nesvítí celou noc na 100%, ale dochází k útlumu a snížení spotřeby podle naprogramovaného harmonogramu.

Pokud jste se ještě neměli šanci se svítidly v parku seznámit, zveme Vás na noční procházku:
 

Fotogalerie

Další aktuality