+420 730 190 522 LinkedIn Youtube
Jak jsme nasvítili Ratíškovice?

Jak jsme nasvítili Ratíškovice?

Sympatická obec Ratíškovice patří mezi nejlidnatější vesnice v České republice. Na ploše téměř 13 km² zde žije přibližně 4 000 obyvatel. Když v roce 2021 obec získala dotační podporu z programu EFEKT, vyhlásila výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce veřejného osvětlení. Ve veřejné soutěži zvítězila nabídka naší společnosti LAMBERGA. V rámci realizace jsme v obci během letošního roku nahradili zastaralá sodíková svítidla za moderní a hlavně mnohem úspornější LED osvětlení.
TIP: Získejte dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení. Klikněte pro nezávaznou a bezplatnou konzultaci.

Konkrétně jsme v rámci první etapy zakázky provedli výměnu 270 sodíkových svítidel za LED svítidla LAMBERGA XT nadstandardně vybavená konektorem ZHAGA a elektronickým předřadníkem s komunikačním protokolem D4i. To mimo jiné znamená, že do budoucna je celá soustava připravena k osazení komunikačními jednotkami s potenciálem soustavu inteligentně řídit a do městského mobiliáře nasazovat prvky "smart city". Zprovoznění nových svítidel proběhlo v polovině října 2021 a kromě spokojených ratíškovických občanů tu máme i první reálná čísla vypovídající o skvělé investici.
Z původní spotřeby elektřiny na veřejné osvětlení ve výši 172 MWh za rok, klesne spotřeba snížením instalovaného příkonu (použitím moderních svítidel) na krásných 62 MWh za rok, což je pokles o cca 64 %. Tím Ratíškovice i vhledem k růstu cen energií ušetří až 400 000 Kč ročně. To už je výrazná suma do obecního rozpočtu. Navíc byl projekt podpořen dotací ze zmíněného programu EFEKT, což výrazně snížilo pořizovací náklady.
Plánujete v blízké budoucnosti rekonstrukci veřejného osvětlení? Neváhejte, využijte aktuálně vyhlášeného dotačního titulu a ušetřete nemalou část obecního rozpočtu. Kontaktujte nás pro nezávaznou a bezplatnou konzultaci.

Další aktuality