+420 730 190 522 LinkedIn Youtube
Seznamte se s GERMIS

Seznamte se s GERMIS

V dnešní době je pravidelná dezinfekce vzduchu a povrchů nezbytná pro bezpečnější chod laboratoří, nemocnic, sociálních zařízení, škol nebo i prodejen a hotelů. GERMIS může být efektivním, spolehlivým a rychlým řešením.

Nová profesionální všesměrová lampa GERMIS účinně dezinfikuje vzduch pomocí UV-C záření a inaktivuje mikroorganismy jako jsou:
  • Bakterie
  • Viry
  • Plísně
  • Prvoky a další…
 

1. Jak to funguje?

Germicidní lampa GERMIS vyzařuje ultrafialové záření o vlnové délce 253,7 nm, které patří do kategorie vlnové délky světla C a je pro lidské oko neviditelné. UV-C záření má dezinfekční účinky díky jeho schopnosti narušit buněčné struktury DNA a RNA virů a bakterií. To brání v jejich další reprodukci a vede ke sterilizaci prostředí.
 

2. Je lampa účinná i proti Covid-19 (koronaviru)?

Ano! UVC záření je účinné i při inaktivaci viru Sars-CoV-2, takže se na GERMIS můžete spolehnout i v boji proti Covid-19.
 

3. Můžu být přítomen v místnosti?

Při používání germicidní lampy GERMIS je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny. GERMIS funguje na bázi přímého vyzařování UVC, a proto je důležité zdůraznit, že v průběhu cyklu nesmí být v místnosti přítomni lidé, zvířata, ani rostliny! Přímé vystavení UV-C záření může způsobit zarudnutí kůže nebo iritaci očí.

Bezpečnost provozu je poté zajištěna akustickou signalizací zapnutí a vypnutí.
 

4. Za jak dlouho lampa účinně dezinfikuje místnost?

Potřebná doba pro inaktivaci se liší dle typu viru, bakterie, kvasinky nebo plísně. Tabulku s časy v minutách, potřebnými pro dezinfekci v závislosti na velikosti místnosti a typu mikroorganismu najdete ZDE.

Například pro 90% inaktivaci koronavirů v místnosti o rozměrech 5 x 3 x 2,8 stačí 10 minut. Pro 99% inkativaci je pak třeba stanovenou dobu ztrojnásobit.
Pro jiné mikroorganismy Vám dobu dopočítáme na dotaz.
 

5. Jak velkou místnost je lampa schopna spolehlivě dezinfikovat?

Při umístění lampy GERMIS do středu místnosti stačí dezinfekční cyklus na rozměry 25m2 při výšce stropu 2.8m. Pokud je třeba dezinfikovat místnost větší, stačí lampu po ukončení inaktivace posunout a spustit znovu.
 

6. Produkuje GERMIS ozón?

Ne. UV-C záření o vlnové délce 253,7 nm neprodukuje ozón.
 

7. Na co všechno lampa působí?

Lampa GERMIS najde své využití nejen v době pandemické při inaktivaci koronavirů. UVC záření ničí viry, bakterie, kvasinky a další mikroorganismy. Je tedy účinná i na jiná infekční onemocnění a běžné chřipky. Dobrá zpráva například pro alergiky – GERMIS si poradí i s plísněmi.

Další aktuality