+420 730 190 522 LinkedIn Youtube
Konference Město a světlo 2023

Konference Město a světlo 2023

12. září proběhla v Brněnském hotelu Passage konference Město a světlo 2023. A my jsme byli Speciálním partnerem. Na akci vystoupili přední experti na problematiku osvětlování a stala se tak komunikační platformou pro všechny, kteří se zajímají o další směřování (nejen) venkovního osvětlení. 

Celkem se konference zúčastnilo, ať už online nebo prezenčně, bezmála 140 lidí. V rámci šesti panelových diskusí se slova ujalo celkem 25 odborníků a mezi nimi i jednatel LAMBERGA s.r.o. – Jiří Švestka. 
Ten se zařadil mezi diskutující nad novými trendy v oblasti koncepčního plánování a přístupu k venkovnímu osvětlení. Následně vystoupil se svou přednáškou na téma: pokročilé možnosti veřejného osvětlení v digitální éře. 
 
Bohatý program konference zahrnoval například příspěvky související s nočním osvětlením měst a obcí z pohledu architektů a památkářů. Točil se rovněž kolem otázek, jak jednotlivé typy osvětlení ovlivňují okolní prostředí, nebo jaký je aktuální stav právních předpisů týkajících se veřejného osvětlení. Závěrečný panel dal prostor diskuzím na téma dotace a financování venkovního osvětlení.
 
Mezi řečníky obecně panovala shoda na tom, že směřujeme k přísnější regulaci venkovního osvětlení, a že by tento přístup měl přinést úsporu energie i snížení negativních dopadů světelného smogu na životní prostředí. 
 
Součástí konference byl také křest prvního vydání obnoveného časopisu Světlo, který byl hlavním partnerem konference a ve kterém se čas od času budete moci setkávat i s našimi články na různá témata ze světa LED osvětlení. 

My děkujeme Svazu podnikatelů za vydařenou organizaci a těšíme se na další ročníky! 
 

Další aktuality